SCENA MUZYCZNA ORAKON SPOT FESTIVAL NOWA HUTA

SCENA MUZYCZNA ORAKON SPOT FESTIVAL NOWA HUTA

28.08.2018

MUSIC SPOT Orakon Spot Festival - Nowa Huta!!!! 

SCENA GŁÓWNA

KIASMOS DJ SET !!!!! 
Kiasmos (Iceland)

Czasami, po długim wyczerpującym dniu, chciałbyś, żeby ktoś zaniósł cię do łóżka, położył i opowiedział Ci fantastyczną historię? Opowieść, która jest zaskakująca i ekscytująca, ale także ciepła i przytulna, która obejmie Cię jak miękki i puszysty koc?

Tak działa KIASMOS DJ SET. Oferuje wspomnienia dzikich i wolnych nocy minimal techno i syntezatorów lat 90-tych, a także ogniska z dzieciństwa na wsi. Niesie lekkie rytmy, a także nieoczekiwane kompozycje, struktury organiczne i eksperymenty dźwiękowe, z udziałem różnych instrumentów, a nawet kliknięcia palcami i mechaniczne klekotanie. Jest przytulny, ale seksowny, żywy, ale jednocześnie kojący.

KIASMOS powstał w 2009 roku, został założony przez islandzkiego kompozytora BAFTA ÓLAFUR ARNALDS, znanego z wyjątkowej mieszanki minimalnych kompozycji fortepianowych i smyczkowych z brzmieniem elektronicznym, oraz JANUSa RASMUSSEN z Wysp Owczych, zwanym mistrzem electro-pop Bloodgroup. Z siedzibą w Reykjavík, Arnalds pracował jako dźwiękowiec, często dla innych projektów Rasmussena, w których obaj muzycy odkryli ich wspólną miłość do minimalistycznej, eksperymentalnej muzyki. W końcu stali się najlepszymi przyjaciółmi, spędzając wiele czas w studiu i badając elektroniczne dźwięki. Ludzie byli zachwyceni ich stylem, żywą obecnością i przyjemnością oglądania ich
"w pracy", pracy na swój własny i wyjątkowy sposób. W 2014 roku udało im się uchwycić wspólne doświadczenia na ich debiutanckim albumie, Kiasmos '(Erased Tapes Records). Poza występowaniem jako duet, Rasmussen gra także w KIASMOS DJ Sets.

https://www.youtube.com/watch?v=3ycP6FvxYFo
https://www.youtube.com/watch?v=HbsbieBog1c
https://www.youtube.com/watch?v=4fHw4GeW3EU&t=142s
https://www.youtube.com/watch?v=M6XQ47D6rC8

 

SONAR !!!!
Sonar to zespół w skład którego wchodzą producent Łukasz Stachurko (ex Rysy), wokalistka Lena Osińska, pianista Artur Bogusławski i perkusista Rafał Dutkiewicz. Na swoim koncie mają dwa świetnie przyjęte albumy Pętle (2016) i Torino (2018), na których prezentują swoją wizję elektroakustycznej muzyki współczesnej z pogranicza popu i awangardy, charakteryzującej się klubową pulsacją, analogowym brzmieniem i wyjątkową emocjonalnością. W tym roku zespół zagrał na największych festiwalach w Polsce (m.in. Orange, Open’er, Męskie Granie), a ich utwór “Tak jak chcę” został obejrzany na YouTubie ponad milion razy.

MUZYKA
Face the Sun – https://youtu.be/ji9x1rxlhi4 
Tak jak chcę – https://youtu.be/Gb13xOuTN6c 
Lżej – https://youtu.be/64Xo7wLvyHg 
Hidden Garden – https://youtu.be/KCg8bkQ0bHE

LIVE
SONAR at Eurosonic – https://youtu.be/DBMec2ZblDs 
SONAR at Weekender – https://youtu.be/2eMIrBLsOYM 

 

SCENA DJ'ska

ROGER !!! 
Marcin Roger Brożek
Obecny na krakowskiej scenie od 2002 roku, wcześniej jako Jolly Roger, ma za sobą rezydentury w takich miejscach jak: Roentgen, Ministerstwo, NoBar, wczesny Cień czy pierwszy Prozak, a także regularne występy w legendarnym warszawskim klubie Klatka czy solowe występy na pierwszych trzech edycjach festiwalu już pod nazwą Audioriver. Po kilku mniej intensywnych djsko latach, wrócił w 2011 już jako Roger i od tamtej pory regularnie można go usłyszeć w reinkarnacji Prozaka - 2.0 a także wielu innych miejscach w Krakowie i całej Polsce. 
Jest pomysłodawcą i współzałożycielem zainicjowanego w marcu 2015 roku
projektu Narrenhaus, który w ciągu tego jednego roku: * zdobył 4. miejsce w głosowaniu Munoludy na ’Odkrycie Roku 2015’; * wystąpił na scenie Cities podczas Audioriver; * przysporzył sobie sympatię klubowej publiczności w całej Polsce. W 2018 roku poza Krakowem, Rogera można było usłyszeć między innymi w legendarnym klubie Das Lokal czy Sfinks 700, jak również kilkakrotnie w warszawskim klubie Smolna 38. Po trzech latach przerwy wraca także na scenę Audioriver Festival

 

Discox !!!

Dj i pasjonat muzyki przez duże "P". Na scenie z małymi przerwami od 1995 roku. Przez ten czas klubową Polskę przejechał wzdłuż i wszerz serwując dzwięki house, progressive house, tribal, deep tech. Od samego początku związany z krakowskim klubem Prozak w jego odsłonie 2.0, gdzie do już licznego grona artystów, z którymi miał okazję występować dołożył m.in: Michael Mayer, Dixon, Dominik Eulberg, Robag Wruhme, Extrawelt, Kollektiv Turmstrasse, Ame, Guy J, Agoria, Mind Against, Miss Kittin i wielu innych.

https://soundcloud.com/discox/orientalis-digitalis

 

KOWA !!!
[FAKTORY RAVE] 
Polski DJ / Producent pochodzący z Rzymu (Włochy), zainteresowany głównie muzyką Techno i Tech-House.

https://soundcloud.com/kowaofficial
https://www.residentadvisor.net/dj/kowa
https://www.mixcloud.com/Kowaofficial 

 

Kola !!!

Mikołaj Kola Oleszczuk, DJ występujący pod tym wschodnio brzmiącym pseudonimem pochodzi z Wrocławia, gdzie zaczynał swoją przygodę od muzyki mocno przesiąkniętej basem, a pod wpływem krakowskich inspiracji zaczął skłaniać się ku bardziej technicznym i progresywnym brzmieniom. Od kilku lat zajmuje się również produkcją swoich kawałków. Jeden ze współzałożycieli prężnie działającego kolektywu Say Yes to Techno, który swoimi imprezami nakręca scenę klubową we Wrocławiu, Krakowie i Łodzi. Jego sety przepełnione są pełnymi energii i bezkompromisowymi kawałkami z pogranicza techno, tech-house i progressive.

https://soundcloud.com/mikolajkolaoleszczuk

 

Luka Daniello !!!

Luka Daniello [Eclipse Records / Finder Records] Producent i Dj muzyki Techno , pochadzacy z Krakowa. Jego sety wypelnione sa soczystymi brzmieniami od gatunku Techno po Dark Techno.

https://soundcloud.com/lukadaniello

 

Barely.me !!!

Barelyme [NO SLEEP!] Dj | Producent. Każda z imprez na której gra jest jak sam mówi, "niewinną podróżą próbującą uzależnić ludzi od czegoś co sam kocha Techno!"

 

ArtJack !!!

ArtJack [Tarnów / PL] ArtJack to duet dj-ski i producencki. Stanowią go bracia Artur i Jacek. Miłośnicy łączenia tradycyjnych technik dj-ingu z nowymi technologiami umożliwiającymi szeroką kreatywność. Styl jaki prezentują dojrzewał i ewoluował wraz z czasem, i zawierał się on w przedziale od elementów ambientu, deep, tech house po odmiany techno. Obecnie najbliżej im do głęboko brzmiącego melodyjnego techno. W występach cenią sobie profesjonalne podejście i bezkompromisowość.

https://soundcloud.com/artjackmusic

 

 

Zapraszamy serdecznie!

Komentarze
się aby móc komentować